FOTOLAJM/ Kancelarja Merkel “takon” edhe Ismail Qemalin

| 17:32
SHPËRNDAJE

Gjatë vizitës në Tiranë, kancelarja gjermane, Angela Merkel ka takuar simbolikisht edhe babanë e shtetit shqiptar, Ismail Qemalin.

Kancelarja Merkel dhe kryeministri Rama para portretit të Ismail Qemalit

I shoqëruar nga kryeministri Rama, Merkel u ndal përpara portretit të Ismail Qemalit, i cili më 28 nëntor të vitit 1912 shpalli pavarësinë e Shqipërisë në Vlorë. 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

4 KOMENTET

Comments are closed.