FOTOLAJM/ Djali i Rudi Vatës, ftesë zyrtare nga Kombëtarja e Irlandës

| 18:11
SHPËRNDAJE

Vetëm pak ditë më parë, Roko Vata, djali i ish-kapitenit të Shqipërisë, Rudi Vatës, firmosi një kontratë profesioniste me klubit e Sëlltikut në Skoci.

rudi vata roko]

14-vjeccari, që tashmë është pjesë e akademisë së klubit skocez, e ku aktivizohet me ekipin U-16, ka marrë ditën e sotme një ftesë Kombëtarja U-15 e Irlandës, për takimet miqësore ndaj moshatarëve të Polonisë, në datat 19 dhe 21 nëntor.

Panorama Sport” ka siguruar ftesën që ka marrë djali i Rudi Vatës, dhe gazeta gjithashtu mëson se ai do e pranojë këtë ftesë. Gjithsesi, këto janë thjesht Kombëtaret e moshave, kjo nuk ndikon në zgjedhjen përfundimtare të Kombëtares së parë.

ggaw

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.