FOTOLAJM/ Deputeti i PD me Toyota Yaris dhe çanta me euro në Parlament

SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i ka habitur sot të gjithë teksa është drejtuar me dy çanta me euro në Parlament.

Nuk bëhet fjalë për euro të vërteta, por çanta të stampuara me kartmonedhën europiane, për të ironizuar përfshirjen aksionin e pak ditëve më parë të policisë për kapjen e dy makinave Toyota me 3.4 milionë euro.

salianji euro 1

Salianji ka ardhur me nje makine Toyota Yaris ne Kuvend, prej nga ka nxjerre cantat me euro.

“Milionat e Droges dhe korrupsionit dhe Yaris e kane bllokuar rrugen europiane te Shqiperise”, tha Salianji teksa po hynte ne Kuvend i shoqeruar nga deputetja e Durresit (zona ku u kapen Toyota-t), Fatbardha Kadiu.

Partia Demokratike ka akuzuar deputetin socialist, Taulant Balla si të përfshirë në futjen e eurove në Shqipërisë, ndërsa ky i fundit ka kallëzuar liderin e opozitës, Lulzim Basha.

salianji euro 3

salianji toyota 2

salianji toyota yaris

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakVettingu për gjyqtarin Artan Lazaj, në 3 korrik vendimi për të ndryshuar trupën gjykuese
Artikulli tjetërFatmir Hysenbelliu në një rrëfim ndryshe: Ja si i bëj gjërat në jetë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.