FOTO/ Tre grabitje brenda natës, por në të fundit, hajdutët shqiptarë u surprizuan! Çfarë ndodhi natën e shkuar

| 19:13
SHPËRNDAJE
 

Tre arrestime u kryen nga karabinierët në Garlenda për një seri vjedhjesh në makina. Në pranga përfunduan dy shqiptarë dhe një rumun.

r_8179efe0ad

Ata kanë thyer të paktën 20 vetura. Pasi thyenin xhamat, hynin brenda dhe merrnin çfarë gjenin. Pas një grabitje, ata iknin shpejt për të kryer një tjetër.

Gjithçka filloi mbrëmjen e shkuar. Pasi morën disa raporte në numrin 112, Karabinierët e Albenga dhe Alassio filluan të ndjekin bandën si me patrullime ashtu edhe me hetues civilë.

Në të njëjtën kohë, një ekip teknik i vëzhgimit kryente inspektime të automjeteve për të gjetur gjurmët e mundshme, ndërsa një tjetër ekzaminoi videot e të gjitha sistemeve të vëzhgimit.

Më pas nisi gjuetia ndaj hajdutëve gjatë gjithë natës, derisa në grabitjen e fundit,hajdutët gjetën karabinierët duke i pritur.

Vetëm mbrëmjen e shkuar, shqiptarët kryen tre grabitje.

Në bordin e makinës, një Fiat Panda, me të cilën lëvizën dy shqiptarët dhe rumuni, policia gjeti sende të vjedhura që u sekuestruan.

Tani karabinierët bëjnë apel ndaj drejtuesve të makinave që të denoncojnë vjedhjet për të rimarrë sendet e tyre.

r_20730f0521 r_3019b3b912 r_280041fb3e r_8a8c9e0d1f r_2f8dcdffac r_4e0ab814aa r_17aa2bf8f5

 

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.