FOTO/ Skuadrat angleze bojkotojnë rrjetet sociale, nismës i bashkohet dhe UEFA

Apr 29, 2021 | 16:52
SHPËRNDAJE

Duke nisur nga dita e nesërme, skuadrat angleze do të bojkotojnë për 3 ditë rrjetet sociale me arsyen e fortë të diskriminimit dhe fyerjeve anonime. Kësaj nisme do t’i bashkohet dhe UEFA, teka ishte vetë faqja e saj zyrtare që bëri të ditur lajmin.

SWITZERLAND-TAX-MEDIA-PANAMA-FBL-UEFA

“Ka pasur abuzime raciste në mediat sociale. Kjo është e papranueshme dhe duhet të parandalohet”.

Lajmi ka bërë bujë të madhe dhe tifozët e kanë mbështetur nismën e skuadrave të tyre.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/