FOTO/ “Pranë popullit shqiptar”, tifozët italianë shprehin solidarizimin me Shqipërinë nga stadiumet

| 22:44
SHPËRNDAJE

Solidarizim me popullin shqiptar kanë pasur edhe italianët, gjë që nuk kanë munguar ta shfaqin edhe në ndeshjet e fundjavës.

77402491_10157274361378371_7331947763447365632_o

Në takimin e orës 18:00 mes Xhenoas dhe Torinos, tifozët vendas shpalosën një banderolë ku shkruhej: “Pranë popullit shqiptar”.

crotonecittadella-1

Një banderolë të ngjashme, e hapën edhe tifozët në takimin e Serisë B, mes Krotones dhe Çitadelas. Krahas shumë emigrantëve shqiptarë që jetojnë në Itali, të shumtë janë edhe italianët që janë prekur e solidarizuar me pasojat e tërmetit në Shqipëri.

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.