FOTO/ “Plasin” polemikat në Itali, gazeta italiane “luan” me faqen e parë duke përdorur…

| 11:54
SHPËRNDAJE

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shumta si të ndalohet ky fenomen.

seria a

Edhe pse racizimi është një çështje delikate, gazeta prestigjoze italiane “Corriere Dello Sport”, ka guxuar disi me faqen e parë të gazëtës, ditën e sotme.

corriere_sport.750

Titulli i së përditshmes sportive, ishte “Black Friday” (E premtja e zezë), e cila i dedikohet ndeshjes së nesërme mes Interit dhe Romës. Kjo gazetë ka nxjerrë në faqe të parë Romelu Lukakun dhe Kris Smolling, të cilën do vihen përballë njëri-tjetrit nesër në mbrëmje.

Kjo faqe ka shkaktuar polemika në Itali, teksa klubi i Romës me një postim në “Twitter” është “tërbuar” me atë kjo gazetë ka publikuar. Klubi e konsideron këtë titull racist dhe tashmë në gadishullin apenin bëhet fjalë për “hije” skandali

No one:

AS Roma English

@ASRomaEN

No one:

Absolutely nobody:

Not a single soul:

Corriere dello Sport headline writer:

View image on Twitter
5,247 people are talking about this

/PANORAMASPORT.AL/

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.