FOTO/ Përfshihet nga flakët pylli i Moravës, rrezikojnë djegien disa banesa

| 16:15
SHPËRNDAJE
 

Pylli i fshatit Moravë në Vlorë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Si pasojë rrezikojnë djegien disa banesa që ndodhen aty pranë, pasi flakët janë favorizuar edhe nga era për përhapjen.

Në ndihmë të banorëve të zonës që po punojnë për shuarjen e flakëve kanë shkuar edhe shërbimet e zjarrfikëses, por terreni i vështirë e vështirëson punën.

morave

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.