FOTO- “Pashë gjak dhe të shtrirë në rrugë”/ Autobusi me targa shqiptare përfshihet në një aksident në Kroaci. 23 persona përfundojnë në spital

| 23:50
SHPËRNDAJE
 

Një autobus me targa shqiptare është përfshirë në një aksident në Kroaci. Mediat kroate bëjnë me dije se 23 pasagjerë të autobusit kërkuan ndihmë mjekësore, por asnjë prej nuk është në gjendje të rëndë.

121215111315

Policia kishte marrë një raport për një aksident të rëndë trafiku në autostradën A1 në drejtim të Zagrebit rreth orës 11 të mëngjesit.

Aksidenti është regjistruar në vendin e quajtur Jasenice.

Në këtë aksident u përfshi edhe një autobus me targa të Shqipërisë, nga i cili 23 pasagjerë kërkuan ndihmë mjekësore.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion për lëndime të rënda.

28.10.2020., Maslenica - Nesto prije 13 sati na autocesti A1 kod odmorista Jasenice autobus albanskih registarskih oznaka izletio je s ceste. Photo: Dino Stanin/PIXSELL

Unë pashë benzinë ​​në rrugë, kishte të lënduar, disa ishin shtrirë. Unë gjithashtu pashë gjak përreth”, tha një dëshmitar okular i aksidentit për mediat vendase. “Me sa kam parë, ka qenë një popullsi kryesisht e re në autobus. E gjithë ana e djathtë e autobusit ishte copëtuar. Ana e përparme e shoferit është thyer ”, tha një tjetër dëshmitar i aksidentit.

Më shumë informacion në lidhje me aksidentin do të dihet pasi hetimi të ketë përfunduar.

prometna_jasenice-640x430

9172865 9172889 9172927

bus_OJQPJNH

bus3

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.