FOTO/ Një kampion bote si “ogur” para sfidës me Anglinë, Florian Marku viziton Kombëtaren

Nov 12, 2021 | 19:18
SHPËRNDAJE

Kombëtarja është vizituar ditën e sotme nga një person shumë special, pikërisht nga kampioni botëror IBF në peshën e tij, Florian Marku.

florian marku me kombetaren

Boksieri lushnjar ka surprizuar Kombëtaren duke i vizituar në hotelin ku janë grumbulluar, për tu dhënë zemër për këtë sfidë mjaft të rëndësishme ndaj Anglisë.

Kush tjetër, përveç se Marku mund tu tregonte kuqezinjve si të fitojnë në Uembli, pasi boksieri shqiptar është bërë si i shtëpisë në stadiumin mitik duke fituar disa duele.

Ishte vetë Marku që ndau një foto me futbollistët e Kombëtares në faqen e tij duke shkruar: “Ne përkrahje te Kombëtares sot ne Londër 🇬🇧Suksese çuna dhe me fitore 🇦🇱🇦🇱👐🏻 forca 🤜🏻🤛🏻”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura