FOTO/ Në QSUT kryhet operacioni i rrallë tek një bebe e porsalindur

| 19:25
SHPËRNDAJE

Në QSUT është kryer një ndërhyrje e rrallë në zemër, e cila sipas ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kryhet vetëm në klinikat më të mira të kardiokirurgjisë në botë.

95917066_945883285867722_2826438164120338432_n

Ndërhyrja është kryer tek një bebe e porsalindur.

Ministria shkruan:

Një ndërhyrje e rrallë në zemër, që kryhet veçse në klinikat më të mira të kardiokirurgjisë në Botë është realizuar sot në #QSUT falë talentit dhe eksperiencës të dr. Altin Veshtit, dr. Arben Baboçit dhe anestezistëve dr. Saimir Kuçi dhe dr. Alfred Ibrahimi!

Operacioni tejet i vështirë, i këmbimit arterial në zemrën e një të porsalinduri, u bë i mundur me një metodë të re bashkëkohore të realizuar me sukses nga mjekët tanë!

Edhe në kohë pandemie, ekipi i #kardiokirurgjisë në QSUT, është në vijën e parë për të shpëtuar jetë🙏🏼

Shërbimi shëndetësor nuk ka ndalur për asnjë moment, për t’i garantuar qytetarëve shërbimet për të cilat ata kanë nevojë, në kohë dhe me cilësi, nga stafi i kualifikuar i spitaleve tona!

95984725_945883265867724_2455062332129148928_o 95847080_945883252534392_2615741418064314368_n

 

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.