FOTO/ Milan-Roma mund të kthehej në tragjedi, Kryqi i Kuq i shpëton jetën tifozit

Nov 2, 2021 | 17:32
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e papritur ka ndodhur përpara ndeshjes Roma-Milan. Një tifozi romanist i ngeci koka në momentin e hyrjes në stadium.

tifoz

Pas disa tentativash nga Kryqi i Kuq, djaloshi ja arriti të lirohej. Sipas burimeve ai nuk pati asnjë lëndim fizik por vetëm disa momente paniku.  Ndeshja nuk shkoi mirw jo vetwm pwr lojtarwt, por dhe për tifozët. Me humbjen ndaj Milanit, Roma shkëputet nga kryesuesit dhe rrezikon të renditet në 5 ekipet më të mira. Kjo ishte humbja e parë e Murinjos brenda në ‘Olimpiko’ për këtë sezon.

Kryeqytetasit ndodhen aktualisht në vendin e 4, në kampionat me 19 pikë të grumbulluara.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura