FOTO-LAJM/ Të gjakosur nëpër rrugë dhe apartamente të shkatërruara nëpër pallate. Pamje tragjike nga Bejruti

| 21:41
SHPËRNDAJE
 

Mijëra persona kanë mbetur të plagosur shpërthimet e fuqishme në portin e Bejrutit, duke lënë pas edhe 50 viktima.

Bilanci është paraprak, ndërsa spitalet e kryeqytetit të Libanit janë tejmbushur.

Nëpër rrugë ka pllakosur kaosi dhe shkatërrimet e shumta dhe pallate të tëra janë dëmtuar nga shpërthimi. Këto janë vetëm disa nga pamjet tragjike të asaj që ndodhi sot pasdite.

Qeveria ka shpallur të mërkurën ditë zie kombëtare.

People help a man who was wounded in a massive explosion in Beirut, Lebanon, Tuesday, Aug. 4, 2020. Massive explosions rocked downtown Beirut on Tuesday, flattening much of the port, damaging buildings and blowing out windows and doors as a giant mushroom cloud rose above the capital. Witnesses saw many people injured by flying glass and debris. (AP Photo/Hassan Ammar)
People help a man who was wounded in a massive explosion in Beirut, Lebanon, Tuesday, Aug. 4, 2020. Massive explosions rocked downtown Beirut on Tuesday, flattening much of the port, damaging buildings and blowing out windows and doors as a giant mushroom cloud rose above the capital. Witnesses saw many people injured by flying glass and debris. (AP Photo/Hassan Ammar)

116813739_2710780512355009_6575341530489425805_n 116828670_2710782519021475_7787014749556524233_n 116830818_2710782225688171_6393610115090931052_n 116873200_2710781255688268_419028497604656172_n 116996504_2710781032354957_5817165641722023407_n 117001964_2710780852354975_790860618669998191_n 117017556_2710780502355010_1038094509131382529_n 117160117_2710780662354994_2703112991720721984_n 117170021_2710781575688236_1682848130960417427_n 117179284_2710781382354922_4791616433769320310_n 117231887_2710782045688189_8712891775333936396_n 117232100_2710781492354911_2947924230365643939_n 117238383_2710782455688148_2876638311094772579_n 117265137_2710782342354826_2846682600531034085_n

 

mberg via Getty Images

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.