FOTO-LAJM/ Presidenti Meta shtrëngon duart me Yuri Kim, ndërsa Rama ‘përshëndet’ ushtrinë me…Çfarë nuk u pa nga ceremonia me Forcat e Armatosura

May 23, 2021 | 13:24
SHPËRNDAJE

Në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë u zhvillua sot një paradë ushtarake e Forcave të Armatosura shqiptare në kuadër të stërvitjes së NATO-s, “Defender Europe 21”.

Në ceremoni, krahas ambasadores amerikane, ishin të pranishëm edhe krerët më të lartë të shtetit si Presidenti Ilir Meta si dhe Kryeministri Edi Rama.

Në fotot e shpërndara nga LSA, shihet momenti kur Presidentit takon diplomaten amerikane, ndërkohë që nuk u pa ndonjë takim përciptazi midis tij dhe kryeministrit.

Ndërkohë, kreu i qeverisë u paraqit në ceremoni i veshur me tuta, shoqëruar me një xhaketë dhe këmishë të bardhë.

Të ulur në distancë midis tyre për shkak edhe të masave anticovid, kryeministri shihet duke mbajtur shënime, ndërsa Presidenti mban në dorë telefonin.

02f88923-27de-4d9c-8cd6-4bed6cd628bd 3cf440fe-a80d-4833-a6c4-5fdad45fb019 3f26ed8d-73db-4bcd-b8ce-c5450d93e6ff 6ce8d179-4739-4883-8b27-4c141dd1d9c3 7a73982f-250c-456e-bfee-3f3f984a15f3 (1) 7a73982f-250c-456e-bfee-3f3f984a15f3 5760320c-3a19-4192-b4cd-3ca8c768e1ab a5f08b46-e28c-484b-b90e-5774cf318863 a9195e5c-6675-4083-a4fe-2932eb51ab77 baae21fd-a898-4fe1-928e-e5722dc64033 be4b727b-5681-4af2-b328-f980e9ccec58 Defender-ne-shesh-31 Defender-ne-shesh-32 Defender-ne-shesh-34 Defender-ne-shesh-37 e3364821-6897-44cd-b441-0084103b72a0 f1aba66c-67df-490b-9307-896477be7d9e

 

© Panorama.al

Te lidhura