FOTO/ Kur shqiptarët myslimanë luteshin tek varri i Skënderbeut

SHPËRNDAJE

Historiani Arben Llalla ka publikuar nje foto ne profilin e tij ne Facebook, ku tregohen shqiptarët myslimanë duke u lutur tek varri i Skënderbeut.

“Ne duhet të jetojmë për atë që duhet të bëjmë për kombin, dhe jo për atë që s’duhet të bëjmë për atë, sepse kombësia është çështje hyjnore, e patjetërsueshme dhe e pavdekshme. (Në foto shqiptarët myslimanë duke u lutur tek varri i Skënderbeut)”, shkruan ai.

21230904_1994107927269909_6632395540998945478_n

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakRaporti me Kosovën/ Kryeministrja e Serbisë: Çdo dialog është i shkëlqyeshëm
Artikulli tjetërFOTO/ “Gjithmonë me ju”, mesazhi i lamtumirës i De Biazit për lojtarët

2 KOMENTET

 1. Jam musulman,por ma par jam shqiptar.
  Mbulimi me ferexhe i monumentit te heroit tone kombetar Gjergj Kastriotit asht i pafalshem.
  Duket se ata jane ba musliman extremist dhe prezenca e monumentit te Gj.K. i sjell cqetesim ne momentin e faljes.
  Dikur ma pare, shkalla e tolerances nder ne ka qen e madhe ndersa tash kjo asht zvoglu shume.
  Shqiptari musulman dhe ai kristian e shikjon njani tjetrin tash, jo ma si dikur,vllazen
  Ketu duket se ka influence prej jashte, per te na perca,keshtu doin fqijt tane.
  Ne bashkon shqipnia.

Comments are closed.