FOTO+EMRI/ Kërcënonte dhe shantazhonte bashkëshorten, arrestohet 43-vjeçari. Gjatë kontrollit në banesë u sekuestruan…

Nov 28, 2021 | 17:39
SHPËRNDAJE

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Kurbinit, pasi ka kërcënuar dhe shantazhuar bashkëshorten se do ta vriste.

cifte
Armet e sekuestruara

Ngjarja ka ndodhur në Laç, ndërsa pas arrestimit personit i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një  armë zjarri pistoletë me municion luftarak dhe 2 armë gjahu.

Burime per Panorama.al mesojne se i arrestuari është Arben Oroshi dhe akuzohet për veprat penale” Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit” , “Prodhimi e mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive” dhe “Keqpërdorimi e i thirrjeve telefonike “.

Njoftimi i policisë

Kërcënonte dhe shantazhonte bashkëshorten se do ta vriste, ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon një ngjarje të mundshme kriminale.

Vihet në pranga 40-vjeçari.

Sekuestrohen një armë zjarri pistoletë me municion luftarak dhe 2 armë gjahu.

Shërbimet e Policisë Kurbin kanë marrë njoftim së në lagjen nr.6 Laç, Kurbin shtetasi A.O., ka kërcënuar se do të vriste bashkëshorten e tij shtetasen D.O., dhe që dyshohej se mbante armë në banesë, menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë shkuar në adresën e dhënë.

Si rezultat i ndërhyrjes në kohë është bërë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit A.O.,43 vjeç, banues në Laç, Kurbin.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një  armë zjarri pistoletë me municion luftarak dhe 2 armë gjahu.

Matrerialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprat penale” Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit” ,  “Prodhimi e mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive” dhe “Keqpërdorimi e i thirrjeve telefonike “.

© Panorama.al

Te lidhura