FOTO/ Kapen me armë e drogë, e shkuara kriminale që zbuloi dy shqiptarët

SHPËRNDAJE

Dy shqiptare jane vene ne pranga ne Itali, pasi akuzohen si pjese e nje rrjeti kriminal. Ata u kapen me arme e droge nga policia italiane, nderkohe qe kishin pasur precedente te meparshem penale. arme1 arme

Mediat italiane bejne me dije se ne pranga jane vene shtetasit  S.A., 33-vjecar dhe T.E., 34 vjec, te dy te lindur ne Shqiperi.

Kontrolli policor i zbuloi arme dhe droge, qe i mbanin te fshehura ne banese, nderkohe qe policia kishte kohe qe i gjurmonte, pas dyshimeve te shumta per shkak te levizjeve dhe kontakteve qe kishin.

Ne banese iu gjeten edhe fisheke dhe droge e fshehur ne disa vende. Ata kane befasur policine me justifikimin per armet. Njeri nga shqiptaret tha se e mbante per t’u vetembrojtur, nderkohe qe tjetri, tha se as e kishte idene qe ne banese kishte arme funksionale.

Hetimet
Për disa kohë të dy shqiptaret, te njohur tashmë per te shkuaren kriminale, ishin nen pergjim nga policia. Ata benin levizje te dyshimta pranë shtëpisë ne Via Giuseppina, nderkohe qe policia u kishte ushtruar shpeh here kontroll edhe ne automjet, nisur nga precedentet e meparshem. Ata ishin pjese e krimit te organizuar te shqiptareve te zones dhe frekuentonin mjedise të veçanta të përfshira në prostitucion.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.