FOTO/ Hillary Clinton pëson aksident, dërgohet në spital

SHPËRNDAJE

Ish-kanditatja për president në Shtetet e bashkuara të Amerikës ka përfunduar në spital pas një aksidenti të ndodhur në hotelin ku po qëndronte gjatë vizitës së saj ditët e fundit në Indi.

ap-image

Clinton, ndodhet në një tur në pikat akreologjike të Indisë, nga ku gjatë një ekspedite ka pësuar një akksident të lehtë dhe ka përfunduar në spital ku ka qëndruar për 20-30 minuta. Mediat amerikane raportojnë se bëhet fjalë për një dëmtim të lehtë. Një punonjës i spitalit tha në kushtet e anonimitetit se Clinton kishte ndrydhur kyçin e dorës, por shtoi se dëmtimi nuk ndodhi në dhomën e hotelit. Gjatë vizitës në qytetin Jaipur, Clinton u pa në një video teksa rrëshkiti dy herë në shkallët e një ndërtese arkeologjike.

 

_100452417_hi045493026

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.