FOTO/ Garda e Republikës merr ‘në dorë’ sigurinë e SPAK dhe GJKKO, nga sot rrethojnë perimetrin e godinës

Feb 1, 2023 | 10:53
SHPËRNDAJE

Garda e Republikës merr në ruajtje godinën e Prokurorisë së Posaçme, SPAK dhe Gjykatës së Posaçme. Efektivët e Gardës do të zëvendësojnë kështu efektivët e Policisë së Shtetit, që ruanin godinën deri më sot.

garda ruan spak dhe gjkko

Gazetari i PANORAMA TV, Ervin Leka konfirmon se duke nisur nga sot, 1 shkurt 2023, perimetri i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) dhe Prokurorisë së Posaçme (SPAK) do të ruhen nga Garda e Republikës.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura