FOTO/ “Doni luftë ju kopila, luftë do keni”, banorët e Unazës së Re thirrje të fortë ambasadës amerikane

| 16:00
SHPËRNDAJE

Banorët e Unazës së Re u përplasën sot me forcat e IKMT dhe lanë një prej punonjësve të saj të plagosur.

Njoftimin per plagosjen e punonjesit e dha vetë IKMT. Por banoret ne faqen e krijuar prej tyre ne rrjetet sociale, ku bejne thirrje per mbeshtetje, kane bere nje postim kete te enjte edhe per ambasadat teksa thone se jane ne rrezik.

Ata i kërkojnë ndihmë ambasadës amerikane. “Nuk lejojme njeri, mjaft me dhune dhe terror”, shkruajne ata, sic e shihni ne foton me poshte:

JA POSTIMI I TYRE

f0e1d8fe-802d-4b3d-b1d0-6a98cc66c55a

“Ne jeemi ne rrezik per jeten thirrje ambasadave❗️❗️❗️❗️❗️
thirrje amerikes po na kanosin ne shtepitë tona, ne e kemi thën 1000 her o do merrni kufoma o do na boni kufoma, doni luftë ju kopila arrogant luftë do keni,🔥 mobilizim banorë ato po pergatiten te vijnë te na marrin neper shtepitë ju e dini si duhet te veprojmë tek pragu shtepise ton nuk lejojme njeri mjaft me dhune dhe terror, e theksoj asnje tolerim tek pragu shtepisë.”

unaze3 unaze12 unaze e re

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.