FOTO/ Deputeti i LSI nxjerr dokumentet: Si i emëroi Rama dy drejtorë në kundërshtim me ligjin

SHPËRNDAJE

“Edi Rama emëron në kundërshtim me ligjin drejtorin e AZHBR-se, Frida Krifca dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro”.

Ky është denoncimi që bën deputeti i LSI-së Endrit Bramillari, i cili ka publikuar në profilin e tij në FB, disa foto që tregojnë sipas tij se “të dy drejtorët në fjalë kanë dështuar në konkurset ku kanë marrë pjesë”.

POSTIMI I PLOTË

Skandal.
Edi Rama me dorën e tij dhunon ligjin e shërbimit civil.

Qendro dhe Gjiknuri
Qendro dhe Gjiknuri

Edi Rama emëron në kundërshtim me ligjin drejtorin e AZHBR-se, Frida Krifca dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro. Tepsia e kalbur Edi Ramës nuk njeh ligjin. Ky kryeministër, i cili propagandon me të madhe për pastrimin e administratës nga të paaftët e bën vetëm për show mediatik sepse emëron çdo ditë njerëz të paaftë dhe në kundërshtim me ligjin. Ka emëruar në shkelje me ligjin Frida Krifcën dhe Afrim Qendron, të cilët do të menaxhojnë qindra milion euro nga BE. Ndonëse ligji e thotë qartë që për funksione të tilla, duhet të fitohet konkursi i Trupës së Nëpunësve Civil të Nivelit të Lartë Drejtues, të dy drejtorët në fjalë kanë dështuar në konkurset ku kanë marrë pjesë. Megjithatë, Rama që ligjin e përdor për show-n e vet, e ka shkelur atë, kur bëhet fjalë për të emëruar drejtorët e tepsisë së tij të kalbur.

29571431_785568981636319_5289383871864479601_n 29513278_785564971636720_6376096453821232570_n 29541236_785564954970055_3921129599578113546_n 29572283_785564941636723_2326231394453083469_n

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.