“Flet për sigurinë kombëtare, kur ty të hyjnë e dalin avionat me drogë”/ Agron Gjekmarkaj debat ne deputetin e PS-së

Oct 22, 2020 | 22:47
SHPËRNDAJE

Një debat  fortë u zhvillua mes Agron Gjekamarkjat dhe deputetit të Partisë Socialiste, Alket Hyseni.

opo

Analisti Agron Gjekmarkaj u përfshi në debate të forta me deputetin socialist, Alket Hyseni në lidhje me sigurinë kombëtare.

Debati shpërtheu sa i përket dhënies së nënshtetësive për persona të huaj.

Pjesë nga debati në “Open”:

Hyseni: Unë nuk jam nga numrat. Unë shqetësohem nga kriteret. Jam i sigurt që në ato persona që kanë marrë nënshtetësinë nuk i plotësojnë kushtet. Kjo cenon sigurinë kombëtare.

Gjekmarkaj: Po çfarë sigurie flisni? Na fyeni inteligjencën më këto që thoni. Hynë e dalin avionët më drogë, ju thoni siguria kombëtare.

Abilekaj: Ju keni sirianë që lëvizin në të gjithë Tiranën pa dokumentacione dhe thua se është cenuar siguria kombëtare.

© Panorama.al

Te lidhura