Flamurtari i kundërpërgjigjet FSHF-së: Vendosni rregulloren e ndjeshmërisë dhe konsensusit!

SHPËRNDAJE

Klubi i Flamurtarit nëpërmjet një postimi në “Facebook” i është përgjigjur deklaratës për shtyp të Federatës Shqiptare të Futbollit në lidhje me vendimin për shtyrjen e ndeshjes Flamurtari-Skënderbeu.

Flamurtari

Ja çfarë shkruan zyra për shtyp e klubit vlonjat.

Në përgjigje të deklaratës për shtyp të Federatës Shqiptare të Futbollit, mbi paranojat periferike konstante, ndjeshmërinë ndaj garës, prioritetin mbi konsensusin e klubeve dhe infrastrukturës;

1. Flamurtari Football Club deklaron me përgjegjësi të plotë se ndeshja Flamurtari F.C – KF Skënderbeu, e cila do të luhet ditën e enjte, datë 16.11.2017, ora 17.00, ishte planifikuar prej FSHF-së të luhej ditën e mërkurë, datë 15.11.2017, ora 17.00. Pa asnjë kërkesë, apo BISEDE KONSENSUALE, qoftë nga FSHF apo KF Skënderbeu, jemi lajmëruar për spostimin e ndeshjes një ditë më vonë.

2. KF Lushnja ka përgënjeshtruar pikën e parë të renditur në deklaratën e FSHF, asnjë kontakt apo konsensus me Klubin. Vlen për t’u përmendur se nga KF Lushnja ka patur disa reagime lidhur me të ashtëquajturin “konsensus” të artikuluar nga FSHF.

3. Përsa i përket “ndjeshmërisë” së Federatës ndaj garës, Flamurtari F.C kërkon nga FSHF të vendosi në dispozicion “Kodin apo Rregulloren e ndjeshmërisë dhe konsensusit”, mbi të cilat bazohet veprimtaria jonë e përbashkët futbollistike, ku ndoshta gjen vend plotësimi i vullnetit të skuadrave pjesëmarrëse në garë.

Ia besojmë opinionit sportdashës vlerësimin për ata që gënjejnë, për ata që janë të ndjeshëm dhe paranojak konstant.

Flamurtari2

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak'Dru hyre, dru dole, të bëri plaka për ujë të ftohtë', Rama i kthehet qytetarit: Atë krapin...
Artikulli tjetërRrëfehet ‘’doktori i Portokallisë’’ : Kam debate të shpeshta me Salsanon…

S'KA KOMENTE

Comments are closed.