Flakët përfshijnë Zvërnecin/ Zjarret nuk kursejnë as zonat e mbrojtura

Aug 13, 2022 | 22:32
SHPËRNDAJE

Një vatër zjarri është raportuar në zonën e Mbrojtur të Zvërnecit. Zjarri ka rënë në vendin e quajtur ‘Hunda e Plakut’.

13

Menjëherë pas rënies së zjarrit është lajmëruar Salla Operative e Drejtorisë Vendore të Policisë së Vlorës. Ndërsa drejt vendit ku ka rënë zjarri është dërguar zjarrëfiksja me 8T ujë dhe 4 efektivë.

112

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura