“Fitojnë deri në 10 mijë euro”/ Rama na prezanton me të rinjtë nga Korça: Nxjerrin të ardhura shumë më të mira sesa… (VIDEO)

Feb 27, 2021 | 16:34
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama, në inspektimet e punimeve që ka bërë në Korçë, Vlorë e Tiranë, ka folur mbi rëndësinë që kanë investimet në sektorin e teknologjisë.

pjimage

Madje, Rama ka deklaruar se falë tregut global, të rinjë në qytete të ndryshme të Shqipërisë, kryesisht në Korçë sigurojnë jo pak, por mijëra euro në muaj.

Pas këtyre deklaratave, kryeministri na ka prezantuar me disa të rinj nga Korça, që tregojnë përmes një video të shkurtër eksperiencën e tyre në tregun global online.

Postimi i plotë i kryeministrit:

Ja disa nga mbi 100 të rinj e të reja në Korçë që janë vetëpunësuar në tregun global online dhe nxjerrin të ardhura shumë më të mira për veten e tyre, se sa po ta kërkonin punën në vende të tjera

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.