Festa e Çlirimit/ Ambasada e SHBA uron shqiptarët me vargjet frymëzues të Andon Zako Çajupit

| 17:32
SHPËRNDAJE

Ajo që sot do të duhej të ishte festa e Çlirimit, u shndërrua në një ditë tragjike nga pasojat e rënda të tërmetit të 26 nëntorit që goditi vendin, që la pas 49 viktima.

Ambasada e SHBA, ka zgjedhur vargjet frymëzuese të poetit të madh shqiptar, Andon Zako Çajupi, për të uruar shqiptarët në këtë ditë të shënuar.

78856786_10156853786550838_2468656973067845632_o

Postimi i plotë:

Më këto vargje frymëzuese nga poeti i madh shqiptar Andon Zako Çajupi, ne nderojmë Ditën e Çlirimit!

Ku i duket balta m’ë e ëmbël se mjalta?

Në vendin e tij.

Ku munt të gëzojë

dhe me nder të rrojë?

Në Shqipëri.

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.