Ferit Keta nuk njeh disfatë, siguron fitoren e 11-të ndaj boksierit turk

SHPËRNDAJE

Boksieri shqiptar, Ferit Keta ka fituar duelin ndaj turkut Fatih Mehmet Karkus në përballjen e zhvilluar në Dibër të Madhe të Maqedonisë. Për Feritin kjo ishte fitorja e 11-të dhe ai nuk njeh asnjë disfatë në boksin profesionist duke qenë i përsosur.

ferit keta

Raundi i pestë rezultoi deçiziv për 29-vjeçarin shqiptar i cili falë grushteve të fortë, detyroi kundërshtarin turk, t’i hapë udhë fitores.  Pesë raunde kanë mjaftuar që Ferit Keta të shpallej fitues ndaj boksierit turk.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPikantet e ndeshjes/ De Biazi shkakton “rrëmujë” në zonën VIP, Panuçi tërbohet me Hykën dhe Memushajn
Artikulli tjetërLiga e Kombeve/ Spanja triumfon ndaj Anglisë, njihuni me të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotme (Video)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.