Ferit Keta nuk njeh disfatë, siguron fitoren e 11-të ndaj boksierit turk

SHPËRNDAJE

Boksieri shqiptar, Ferit Keta ka fituar duelin ndaj turkut Fatih Mehmet Karkus në përballjen e zhvilluar në Dibër të Madhe të Maqedonisë. Për Feritin kjo ishte fitorja e 11-të dhe ai nuk njeh asnjë disfatë në boksin profesionist duke qenë i përsosur.

ferit keta

Raundi i pestë rezultoi deçiziv për 29-vjeçarin shqiptar i cili falë grushteve të fortë, detyroi kundërshtarin turk, t’i hapë udhë fitores.  Pesë raunde kanë mjaftuar që Ferit Keta të shpallej fitues ndaj boksierit turk.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.