Familja e një djali 1-vjeçar denoncon: Fëmija na u infektua me HIV në QSUT, mjekët nuk e morën përsipër

Dec 1, 2022 | 22:22
SHPËRNDAJE

Një fëmijë 1 vjeç është infektuar me HIV/ AIDS në QSUT. Denoncimi është bërë nga familjarët e vogëlushit në News24, të cilët thonë se nuk është marrë në trajtim nga mjekët shqiptar.

spital

Ata thonë se kanë gjetur zgjidhje në një vend fqinj, që për momentin nuk duan ta bëjnë publike.

Familjarët shprehen të sigurt që kontaminimi i të miturit me virusin ka ndodhur pranë QSUT, pasi ata në analizat e kryera në laboratorët në Gjermani kanë rezultuar negativë.

Ngjarjen familjarët e cilësojnë tepër të rëndë dhe nënvizojnë se nuk kanë gjetur zgjidhje nga autoritetet shqiptare, ndërsa shprehen se nga kjo situatë u është shkatërruar jeta.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura