“Eurovizion 2018”/ Italia me Ermal Metën e para në sondazhe, Eugent Bushpepa bie në renditje

SHPËRNDAJE

Kënga që do të përfaqësojë italinë në “Eurovizion 3018”, “Non mi avete fatto niente” është në krye të preferencave të ndjekësve të festivalit europian. Në faqen “Wiwibloggs”, kënga e kantautorit shqiptar Ermal Meta dhe atij italian Fabrizio Moro, ka marrë mbi 25% të votave, një diferencë e madhe me vendin e dytë, Spanjën që ka gati 18 për qind të votave.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun e mëposhtëm:

http://www.panorama.com.al/panoramaplus/eurovizion-2018-italia-me-ermal-meten-e-para-ne-sondazhe-eugent-bushpepa-bie-ne-renditje/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak60 familje marrin shtëpi të re, Veliaj: Tirana, kryeqyteti i parë që i jep zgjidhje përfundimtare strehimit të komunitetit rom
Artikulli tjetërProtesta e pedagogëve/ Akademiku Fuga i përgjigjet deputetit të PD-së: Tani ta marrim vesh...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.