EURO 2020/ Spanja dhe Polonia në fushën e blertë, mësoni tre sfidat interesante të ditës së sotme

Jun 14, 2021 | 9:43
SHPËRNDAJE

Sot do të luhen tre sfida të tjera në EURO 2020.

EURO 2020

Në orën 15:00 në stadiumin “Hampden Park” të Gllasgout do të luhet takimi i Grupit D, Skoci-Çeki. Në këtë grup dje u zhvillua supersfida Angli-Kroaci ku triumfatorë dolën “3 Luanët” falë golit deçiziv të Rahim Stërling.

Në orën 18:00 do të ndeshen në stadiumin “Gazprom Arena” të Shën Pjetërburgut, Polonia dhe Slovakia, e vlefshme për Grupin E.

Sakaq për të përmbyllur këtë grup, do të luajnë në orën 21:00 në stadiumin “Estadio de La Cartuja” të Sevijas, Spanja ndaj Suedisë.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/