“Është Zoti ynë”/ E varur në urë me një mbishkrim, reagojnë autoritetet për Greta Thunberg

| 19:04
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, në aksin rrugor Romë-Fiumiciono në Itali.

Një kukull me gërsheta është gjendur e varur tek ura e autostradës, e pas ndërhyrjes së autoriteteve është zbuluar se në të ishte një mbishkrim lidhur me aktivisten e re, Greta Thunberg, e cila u bë virale pak javë më parë pas një fjalimi të mbajtur lidhur me përkeqësimin e klimës.

“Greta është Zoti ynë”, kështu shkruhej mbi këtë kukull, ndërsa Virginia Raggi, kryebashkiakia e Romës, e ka konsideruar këtë akt një turp, ndërsa ka shprehur solidaritetin me familjen e Gretës.Greta-Thunberg-920x584 greta (1)

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.