“Është mosrespektim i drejtpërdrejtë i rregullave”- Daçiç: Prishtina po abuzon me marrëveshjen e Washingtonit

| 8:56
SHPËRNDAJE
 

Anëtarët e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Shefik Xhaferoviq dhe Zheljko Komshiq, kroat i cili u zgjodh nga votat e muslimanëve, po mbrojnë njohjen e pavarësisë së vetëshpallur të Kosovës.

ivica-dacic-ALO-foto-Marko-Djokovic-1_1000x0-1-600x360

Kështu tha ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, duke shtuar se Prishtina po abuzon me marrëveshjen e Washingtonit, shkruajnë mediat vendase.

Ai i tha TV Pink se “Xhaferoviq dhe Komshiq, edhe pa një vendim të Presidencës së Bosnjës, besojnë se Kosova është një shtet i pavarur” dhe vlerësoi se kjo “është një mosrespektim i drejtpërdrejtë i rregullave të ekzistencës së Bosnjë dhe Herecegovinës”.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.