Ermal Meta triumfon në Sanremo, fiton çmimin e madh

SHPËRNDAJE

Kantautori shqiptar, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro ka rrembyer cmimin e madh te Sanremos, duke u shpallur fitues me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”.

meta1

Pas peripecive me pezullimin njehere nga gara e me pas me rifutjen serish ne konkurrim, shqiptari Meta dhe Moro befasuan me interpretimin e tyre dhe performancen e cila u cilesua e jashtezakonshme, duke bere per vete publikun italian qe i moren edhe votat.

“Non mi avete fatto niente” u pezullua përkohësisht për dyshim të thyerjes së rregullores së Festivalit, por pas vlerësimeve, “Rai” doli në përfundimin që kënga të vazhdonte garën, nga e cila dy këngëtarët u larguan si triumfues.

meta3

“Kjjo e Ermal Metes dhe Fabrizio Moro nuk eshte vetem nje fitore, por edhe ‘hakmarrje’ per te gjithe padrejtesuine qe iu be ne kete gare”- shkruajne mediat italiane. meta1 2 3 meta3

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPedagogët pa rroga, rektori Koni: Pasojë e paaftësisë, po ushtrohet trysni ndaj stafit akademik
Artikulli tjetërGjahtari italian vrau adoleshentin shqiptar, pas 15 vjetësh familja merr një lajm: Djali s'na kthehet më, por...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.