Ermal Meta mesazh shqiptarëve: Nuk dini asgjë mbi jetën time, kur thashë ‘bastard”…

SHPËRNDAJE

Eshte folur shume per jeten e Ermal Metes dhe aluduar per raportin e tij me nje baba te dhunshem. Pas gjithe atyre qe jane thene e shkruar, vjen reagimi i forte i vete kantautorit shqiptar.

sanremo-10feb-ermal-meta

Postimi i Ermal Metes

Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekulloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër. Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.
Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.
Falemnderit për vëmëndjen.

Ermal Meta

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakEMRI/ Thikë të riut në Vaun e Dejës, kapen autorët, dy vëllezër. Detajet
Artikulli tjetërPolicia e Shtetit në gatishmëri: Kemi marrë informacione se do përkeqësohet moti

1 KOMENT

  1. Ka plas Fake News – Media Kazan- Qelpsinlliku Mediatik, gjithkund. Perpara se te shkruani o gazetarucë e gazetaruce, merrni informacion te sakte, verifikojeni nga e pakta tre burime te sigurta perpara se te shkruani te tilla gjera. Te jem si ai ju shkrij fare me padi civile e me kerkesa per demshperblim. Turp

Comments are closed.