Ermal Meta bën rrëfimin e dhimbshëm: Kënga dedikim për dhunën që më ushtronte babai

SHPËRNDAJE

Prej më shumë se një jave emri i Ermal Metës është më i përfolur në media për sa i përket fushës së kulturës. Që nga pjesëmarrja në Sanremo, përjashtimi dhe më pas pranimi, kanë qenë disa nga lajmet në media.

Por fitorja ditën e djeshme mbylli të gjithë epilogun e rrugëtimit të Ermalit në muzikën italiane, ai dje u shpall fitues i Sanremos.

Pas marrjes së këtij çmimi pati shumë reagime, dhe intervista. Por një media në Itali  që vitin e kaluar i ka kushtuar Ermal Metës një profil për fëmijërinë e tij dhe rrugëtim që nga dita e parë që ka shkuar në Itali.

ermal-meta-moro-2

Portali italian ‘Sorrisi.com’, në muajin mars të vitit 2017 i ka kushtuar Ermal Metës një artikull të plotë në lidhje me fëmijërinë e tij.

Më poshtë po ju sjellim të plotë artikullin nga media italiane

Ermal Meta: Unë të them të gjithë të vërtetën rreth meje

Te plote e gjeni tek Panorama Plus:

http://www.panorama.com.al/panoramaplus/rrefimi-ndryshe-i-fenomenit-ermal-meta-shqiperine-e-mbaj-mend-nga-shenjat-qe-kam-ne-trup/

 

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakHeroi i Kastriotit: Marku: Gol që nuk harrohet, tani nuk ndalemi më
Artikulli tjetërHistoria e rrëqethëse e vajzës shqiptare, si e trafikoi i dashuri dhe arratisja e saj nga tutori

1 KOMENT

Comments are closed.