EMRI+FOTO/ Arrestohet nënprefekti i Tiranës, u shpall në kërkim për…

SHPËRNDAJE

Fatos Kaja nënprefekti i Tiranës është ndaluar nga policia disa orë pas shpalljes në kërkim.

Burime për ‘Panorama’ bëjnë me dije se Kaja është ndaluar nga policia 30 minuta më parë.

fatos kaja

Nënprefekti u shpall ne kerkim me vendim gjykate pas kerkeses se prokurorise ne vijim te hetimeve per mbi dokumentat në ZVRPP Kavajë, në bashkinë Rrogozhinë, si edhe praktikat administrative të ish-komunës Kryevidh, e cila mbulonte zonën e plazhit të Spillesë.

Shpallet në kërkim nënprefekti i qarkut Tiranë, ja kush është 

Fatos Kaja, ish-zyrtar i komunës Kryevidh, Kavajë (aktualisht, nënprefekt i qarkut Tiranë) eshte shpallur ne kerkim me vendim gjykate pas kerkeses se prokurorise ne vijim te hetimeve per mbi dokumentat në ZVRPP Kavajë, në bashkinë Rrogozhinë, si edhe praktikat administrative të ish-komunës Kryevidh, e cila mbulonte zonën e plazhit të Spillesë.

Në vijim të këtyre hetimeve, Prokuroria e Kavajës ka identifikuar zyrtarë dhe ish-zyrtarë, të cilët dyshohen si përgjegjës të drejtëpërdrejtë për fallsifikimin dhe shpërdorimin e detyrës në ndarjen e tokave.

“Aktualisht nuk janë zbatuar masat e sigurimit dhe janë shpallur në kërkim shtetasit: Seid Cikalleshi, Fatos Kaja dhe Enver Duqi”, thuhet ne njoftimin e Prokurorise.

 

fatos kaja i lsi

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDel raporti/ Rreziku nga ngjarjet klimatike, ja si renditet Shqipëria
Artikulli tjetërKëngëtarja shqiptare në zi, humb njeriun e shtrenjtë të jetës

1 KOMENT

Comments are closed.