EMRI/ Pas largimit të Arta Markut jep dorëheqjen shefja e kabinetit

| 11:54
SHPËRNDAJE


Jep doreheqjen nga detyra qe mbante shefja e kabinetit ne Prokurorine e Pergjithshme.arta marku intervista

Lajmi per largimin e Alketa Zifles eshte marre vesh vetem pak orë pas largimit të Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku, e cila i dorezoi detyren ne nje transmetim live per mediat kryeprokurorit te ri, Olsian Çeles, qe u votua dje ne Kuvendin e Shqiperise.

Kujtojme se Alketa Zifla zëvendësoi Rovena Gashin, e cila u largua nga vettingu në Prokurorinë e Përgjithshme.

Nderkohe qe me pare ajo ka qene ne Prokurorinë e Fierit dhe të Tiranës. U vendos shefe kabineti ne Prokurorine e Pergjithshme, fill pas emerimit ne kete detyre te Arta Markut.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.