Emri i ri i Maqedonisë, Meta për marrëveshjen: Vjen në momentin e shumëpritur

SHPËRNDAJE

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë për zgjidhjen e çështjes së emrit.

Në një postim në Twitter, Meta ka shkruar se është shumë i gëzuar.

meta

“Shumë i gëzuar për marrëveshjen historike mbi emrin e Maqedonisë! Vjen në momentin e shumëpritur si një perspektivë më e qartë euroatlantike për rajonin tonë. Vlerësim për kurajën e përgjegjësinë e lidershipit politik të dhe që kontribuan për këtë arritje të rëndësishme”, shkruan ndër të tjera Meta.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakLorenci tregon "tmerrin": Gruaja më hidhte valium në gjellë dhe prostituonte në shtëpinë time
Artikulli tjetërPas 19-vitesh bashkë, futbollisti i njohur ndahet nga bashkëshortja

S'KA KOMENTE

Comments are closed.