EMRI/ Gabimi i madh i shqiptarit që kërkohej nga policia greke, e kapin në kufi me …

SHPËRNDAJE

Sekuestrohen mbi 86 kg marijuane ne makinen e nje shqiptari, i cili me pas u vu ne pranga. Droga u kap ne Igumenice, pasi policia ndaloi nje mjet qe vinte nga kufiri.

makina

Policia kreu kontroll i imtesishem ne bashkepunim me qenin anti-droge dhe poshte sediljeve dhe ne portat e mjetit u gjeten te fshehura 84 pako me 86 kg 230 gram marijuane.

Ne pranga u vu drejtuesi i mjetit, Olibion Lena, 34-vjec, nga Lushnja. Ky shtetas rezulton i kerkuar ne Greqi, i denuar me 7 muaj burg dhe 3000 euro gjobe ne Pater per falsifikim dokumentash.

Prej fillimit te vitit e deri sot, ne Igumenice, Korfuz, Lefkadha, Kefalonia, Janine, Athine, Selanik, Arte, Kostur, Grevena, Follorine, Aleksandroupoli, policia greke ka sekuestruar rreth 7.5 ton marijuane qe vinte nga Shqiperia. / Shpresa DINE

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakÇështja nuk është të duash, por të dish ta tregosh
Artikulli tjetërU përfolën për lidhje dashurie, të gjitha aventurat me partnerë të ndryshëm të Mërgim Mavrajt dhe Adea Pulës

S'KA KOMENTE

Comments are closed.