EMRI/ Gabimi i madh i shqiptarit që kërkohej nga policia greke, e kapin në kufi me …

SHPËRNDAJE

Sekuestrohen mbi 86 kg marijuane ne makinen e nje shqiptari, i cili me pas u vu ne pranga. Droga u kap ne Igumenice, pasi policia ndaloi nje mjet qe vinte nga kufiri.

makina

Policia kreu kontroll i imtesishem ne bashkepunim me qenin anti-droge dhe poshte sediljeve dhe ne portat e mjetit u gjeten te fshehura 84 pako me 86 kg 230 gram marijuane.

Ne pranga u vu drejtuesi i mjetit, Olibion Lena, 34-vjec, nga Lushnja. Ky shtetas rezulton i kerkuar ne Greqi, i denuar me 7 muaj burg dhe 3000 euro gjobe ne Pater per falsifikim dokumentash.

Prej fillimit te vitit e deri sot, ne Igumenice, Korfuz, Lefkadha, Kefalonia, Janine, Athine, Selanik, Arte, Kostur, Grevena, Follorine, Aleksandroupoli, policia greke ka sekuestruar rreth 7.5 ton marijuane qe vinte nga Shqiperia. / Shpresa DINE

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.