Emri/ Furnizonte me kokainë dhe marijuanë qytezën, arrestohet 20 vjeçari. Policia nisi dyshimet pasi…

| 18:51
SHPËRNDAJE

Ai shiste drogë në Scicli, një treg i lulëzuar i cili ka tërhequr vëmendjen e policisë lokale të Tenenzës.

carabinieri_scicli-625x350

Artur Lecini, një 20 vjeçar shqiptar banues në Scicli për vite me radhë, u arrestua për paraburgim për trajtimin e drogës.

Ardhja dhe shkuarja e klientëve nga shtëpia e të riut, tërhoqën vëmendjen e policisë, derisa mbrëmjen e shkuar 20 vjeçarit iu krye një kontroll personal dhe shtëpiak.

Gjatë kërkimeve të policisë u bë e mundur gjetja e rreth 100 gram kokainë të pastër dhe rreth 20 gram marihuanë.

Droga, e cila u sekuestrua dhe do t’i nënshtrohet analizave të mëvonshme, do të kishte dhënë mbi pesë mijë euro në sheshin e drogave.

I riu, tashmë i ngarkuar me precedentë specifikë, u arrestua dhe u dërgua në burgun e Noto.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.