EMRI/ “Drogë në formë çokollatash”, policia jep detaje për 49 vjeçarin e kapur në Qafë-Botë

SHPËRNDAJE

Një 49 vjeçar është kapur në doganën e Qafë Botës me një sasi lënde narkotike të konsiderueshme.

Burime për ‘Panorama” bëjnë me dije se shtetasi Fatos Alushllari i lindur në Grmash dhe banues në Tiranë është ndaluar nga autoritetet në doganë.

polici naten

Gjatë kontrollit është konstatuar se në mjetin që ai drejtonte tip Mercedez-Benz me targa AP125FS kishte të fshehura lëndë narkotike.

Arrestimi është bërë para mesnatës së mbrëmshme e ndërsa ende nuk ka informacione për sasinë dhe llojin e drogës së sekuestruar.

Njoftimi i policisë:

Qafë-Botë, Sarandë

Policia Kufitare godet një rast të tentativës për trafik të lëndëve narkotike.

Më datë 14.01.2018, në PKK.Qaf Botë, gjatë kontrollit të mjetit tip ”Benz”, me drejtues shtetasin Fatos Alushllari, shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me doganën  kanë konstatuar 22 pako me lëndë narkotike Cannabis Sativa në formë çokollate, me peshë 23.5 kilogramë.

Shtetasi Fatos Alushllari, 48 vjeç, banues në Tiranë, është shoqëruar menjëherë në Komisariatin e Policisë Sarandë nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, ku në përfundim të veprimeve të para hetimore është bërë arrestimi në flagrancë i tij.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, automjeti dhe 2 aparate celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale ”Trafikim të lëndëve narkotike”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakVIDEO/ Pas surprizës si babagjysh, Rama i shkon në shtëpi vogëlushit Leo dhe i jep lajmin e mirë
Artikulli tjetërVIDEO/ Spektakël në “Anfield”, Salah shënon nga mesi i fushës

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU