EMRI/ Deputetja ndihet keq sa arrin në Kuvend, dërgohet në spital

SHPËRNDAJE

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Mexhide Mjaku-Topalli, është dërguar sot për në spital, pasi ka arritur në seancën e Kuvendit.

kuvend kosove

Lajmin për këtë e kishte dhënë kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, shkraun Gazeta Express.

“Një deputete ka pasur probleme shëndetësore. Dhe dy deputetë tjerë e kanë shoqëruar”, ka thënë Veseli.

Ajo është dërguar për në spital por shumë shpejt ka rimarre veten dhe është rikthyer në holl të Kuvendit.

Seanca e thirur nga pozita është duke vazhduar aktualisht, partitë opozitare e kanë bojokotuar përveç deputetes së LDK-së, Teuta Rugova./Express/

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.