EMRI/ Del në gjyq shqiptari që vrau në Australi, rëndohet edhe nga akuza për …

SHPËRNDAJE

Quhet Albert Biba, shqiptari 29-vjecar, i cili ka dale se fundi ne gjykaten australiane, pasi akuzohet vrasjen e shtetasit Andrew Toumayan. Ngjarja ka ndodhur ne rrethana ende te paqarta mire, në lindje të Melbourne-it, rreth 5 muaj më parë.

biba

Hetuesit e akuzojne ate se ka vrare shtetasin e huaj me arme me 17 Prill, raporojne mediat e huaja.

Ai eshte paraqitur para gjykates i veshur me te zeza dhe ne sy ka rene edhe nje tatuazh i madh qe kishte qe pjesen e qafes.

Per shkak te anglishtes se keqe, gjykata kerkoi qe te merrej nje perkthyes shqiptar ne seancat pasuese.

 

Viktima u gjet i pajete i vrare me arme zjari ne oborrin e një banese në Ringwood.

Nderkohe qe hetohej, shqiptarit iu zbulua edhe nje tjeter aktivitet kriminal. Ai akuzohet per kultivim kanabisi, akuza qe erdhen pas finalizimit te disa operacioneve policore në Bringhton, Bringhton East, Bentleight, Vermont dhe Balwyun North.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.