EMRAT/ Sherri me armë në lokal, cilët janë dy të arrestuarit. Dy të tjerë në kërkim

SHPËRNDAJE

Arrestohen dy te dyshuarit per ngjarjen e djeshme ne Selite, ku pas nje sherri ne lokal, pronari nxori armen dhe plagosi dy persona.

sherri

Policia e Tiranes ben me dije se ka arrestuar shtetasit Florjan Musaj, 25 vjeç, banues në Tiranë dhe Gjon (Valmend) Pelivani, 28 vjeç, banues në Tiranë.

Njoftimi i plote 

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur më datë 16.02.2018 në rrugën “Irfan Tomini”, ku pas një konflikti u plagosën dy shtetas, në vijim të veprimeve të kryera nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve ndaj Jetës u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Vrasje me paramendim”, ngelur ne tentativë si dhe “Mbajtje pa leje të armeve luftarake”, e shtetasve:

• Florjan Musaj, 25 vjeç, banues në Tiranë.

• Gjon (Valmend) Pelivani, 28 vjeç, banues në Tiranë.

Si dhe është bërë shpallja në kërkim e dy personave të dyshuar si bashkëpuntor për ketë ngjarje, konkretisht:

• F. P., 24 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Vrasje me dashje” mbetur tentativë, e kryer në bashkepunim, dhe “Mbajtje pa leje të armeve dhe municionit luftarak”, parashikuar nga nenet 76-25-22, 278 të Kodit Penal.

• R. P., 22 vjeç, banues në Tiranë, per vepren penale “Vrasje me dashje” mbetur tentativë, e kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtje pa leje të armëve dhe municionit luftarak”, parashikuar nga nenet 76-25-22,278 të Kodit Penal.

Pasi rreth orës 12:30, në rrugën “Irfan Tomini”, gjatë një konflikti të çastit ka mbetur i plagosur shtetasi Gjon Pelivani dhe R.H., 31 vjeç, të cilët ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu është sekuestruar një armë zjarri pistoletë me një kreher me 2(dy) fishekë.

Materialet proceduriale, iu kaluan për hetim të metejshem Prokurorise së Rrethit Gjyqesor Tiranë , në ngarkim të shtetasve të mësipërm.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakAtentati me silenciator/ Biznesmeni u ekzekutua nga një vrasës me pagesë, kamerat fiksuan...
Artikulli tjetërÇmime tavan dhe jo më merkato dimri, ja plani i ri i Infantinos

S'KA KOMENTE

Comments are closed.