Emrat/ Kapet grupi “mafioz” i shqiptarëve në Itali, janë nga Berati dhe Fieri

SHPËRNDAJE

Një grup shqiptarësh ndodhen në paraburgim në Itali, pasi akuzohen për vepren penale të trafikimit të lëndeve narkotike. Ata furnizonin me kokainë zonën e Arezzo.

download

Shqiptarët janë Erald Avduli i lindur në Berat më 25 maj 1991, Aurel Braho i lindur më 18 korrik 1974, Enklajd Sali i njohur si Klajdi lindur në Fier 6 gusht 1989, Artur Shabanaj, lindur në Fier me 9 Korrik, 1989, si dhe shqiptari me inicialet H.L. i lindur në vitin 1990.

Por mësohet se dy prej anëtarëve të këtij grupi janë arrestuar pak ditë më parë pasi i kishin shpëtuar ndjekjes së policisë. Ata janë Erald Avduli dhe Aurel Braho. Ky grup  kishte kthyer një shtëpi të braktisur pranë varrezave në Cortona Creti në fermë drogë. Dy shqiptarët ishin gjurmuar nga hetuesit në krahinë dhe me datë 29 shtator 2017 është bërë i mundur ndalimi i tyre.

aa

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Kolegët i gjetëm të shtrirë në tokë", dëshmia në gjyq: Si u vra efektivi Ibrahim Basha në Lazarat
Artikulli tjetërNano: Berisha është problemi kryesor, por në PD e shohin si zgjidhje

S'KA KOMENTE

Comments are closed.