EMRAT/ Japin dorëheqjen 13 anëtarë kryesie të PD dhe Sekretari i degës së Korçës, ja letra e tyre publike: Basha po e kthen në një parti klienteliste

Jul 27, 2021 | 11:08
SHPËRNDAJE

Sekrtari i PD, dega Korçë, Devis Osman si dhe 13 anëtarë kryesie të Partisë Demokratike të kësaj dege kanë paraqitur dorëhejen e tyre nga funksionet që mbajnë.

Lulzim Basha dhe Andra Mano
Lulzim Basha dhe Andra Mano

Në një letër publike, ata bëjnë me dije edhe motivacionin e dorëheqjes së tyre.

Gjykojmë se kryetari i PD me arrogancën e tij po e kthen PD në një parti klienteliste dhe në funksion vetëm të interesave personale.

Me veprimet apo mosveprimet e tij, kja hedhur poshtë të gjithë punën tonë të ngritur me mund dhe sakrifica gjatë 8 viteve opozitë.

Gjithashtu me kë3të mënyrë drejtimi, mendojmë se PD po mbahet qëllimisht e frenuar prej tij, për të luftuar keq-qeverisjen e Edi Ramës.

Të ndodhur në këto kushte, e gjejmë të pamundur ushtrimin e funksioneve tona dhe të shohim me optimizëm drejt të ardhmes së kësaj partie.

Theksojmë se jemi dhe mbetemi anëtarë të PD dhe mbështetës të ideve dhe vlerave që ajo mbart që nga dita e krijimit të saj”, thuhet në letër.

EMRAT

Arjan Haruni
Mirela Qeleshi
Alketa Ballkani
Arben Fezolli
Enton Trako
Edmond Çajku
Leonard Trebicka
Irvin Bode
Arjana Jorgji
Viola Tasi
Andrea Mano
Sotiraq Terezi
Devis Osman

letra e pd letra e pd2 sekretari i pd

© Panorama.al

Te lidhura