EMRAT/ I vodhën makinën dhe 10 milion lekë, zbulohen dy autorët fierakë

SHPËRNDAJE

Një vit më parë në lagjen “Afrim” në Fier, shtetasi t Xh. K i vodhën një makinë tip “Benz” dhe një sasi prej 10 milion lekë të reja.

Pas një pune të mirëorganizuar hetimore dhe proceduriale nga Specilistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier në bashkëpunim me Prokurorinë Fier, u bë i mundur arrestimi i autorëve të kësaj ngjarje, shtetasit Renaldo Latifi, 22 vjeç, banues në Levan, Fier dhe Xhuljan Muca, 24 vjeç, banues në Levan, Fier.Policia-Fier

Njoftimi i policise:

Fier

Policia e Fierit zbardh dhe dokumenton vjedhjen e 10 milion lekëve të reja në datë 29.05.2017 në banesën e shtetasit Xh.K.

Ndalohen 2 autorët e vjedhjes.

Pas një pune të mirëorganizuar hetimore dhe proceduriale nga Specilistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier në bashkëpunim me Prokurorinë Fier, u bë i mundur zbulimi dhe dokumentimi i ngjarjes së ndoshur në datë 29.05.2017 në lagjen “Afrim” Fier ku shtetasit Xh.K, 57 vjeç, i kanë vjedhur mjetin tip “Benz” dhe një sasi prej 10 milion lekë të reja.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan autorët e kësaj ngjarje, shtetasit:

1.Renaldo Latifi, 22 vjeç, banues në Levan, Fier.

2.Xhuljan Muca, 24 vjeç, banues në Levan, Fier.

Për këta shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 11.04.2018, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje” e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga Neni 134/3 i Kodit Penal.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.