EMRAT/ Droga në Tepelenë, arrestohet babai dhe i biri, djali tjetër shpallet në kërkim

SHPËRNDAJE

Policia e Gjirokastrës, gjatë një aksioni të kryer në orët e drekës së sotme, ka arritur të zbulojë e më pas të sekuestrojë, një sasi prej 650 kg kanabis.

Sasia e kanabisit, është zbuluar në Fushë-Dukaj në Tepelenë gjatë një aksioni blic të ndërmarrë nga Drejtoria e Policisë së Gjirokastrës në orën 15:30 minuta. Në krye të këtij aksioni, ka qenë vetë kreu i kësaj drejtorie Koco Dafa.

Policia ka arritur të arrestojë njërin prej poseduesve të kanabisit i cili është Zeman Kordha.

Gjithashtu bëhet me dije se është arrestuar dhe djali shtetasi Zeman Kordha, ndërsa është shpallur në kërkim djali tjetër Delo Kordha.

DROGA NE GJIROKASTERPolicia e Gjirokastrës është vënë në ndjekje të personit të dytë.

Kanabisi bëhet fjalë se ka qëndruar stok për dy vjet në një lokacion jo shumë larg nga qyteti i Memaliajt dhe ishte paketuar nëpër thasë gati për t’u transportuar në drejtime të ndryshme.

Bëhet me dije se një pjesë e mirë e kanabisit gati 300 kg, ishte e destinuar për t’u trafikuar me gomone drejt Greqisë apo destinacioneve të ndryshme me rrugë detare.

Sasia e sotme e kapur nga Policia e Gjirokastrës, është më e madhja e 10 muajve të fundit.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakSkandal/ Drejtoresha e shkollës fshin mungesat kundrejt 150 mijë lekëve
Artikulli tjetërDel video e grabitjes/ Goditet banda shqiptare në Itali, 7 në pranga. Ja si vepronte

1 KOMENT

  1. Ne se kjo familje do kishte lidhe me krimin do e kishte shitur mallin Brenda javes e nuk do priste dy vjet. Thjeshte ketyre u duhet mare malli e lene te lire e jo te terrorizohen si kriminela. Deshiroj qe kjo te jete nje ender e keqe e ketyre nerezve fatkeq.

Comments are closed.