Emina Cunmulaj do të përzgjedhë “Miss USA”, modelja shqiptare pjesë e jurisë

Sep 23, 2023 | 14:55
SHPËRNDAJE

Prej kohësh, Emina Çunmulaj është tërhequr nga karriera si modele, duke iu dedikuar familjes, por edhe bamirësisë. Megjithatë, kjo nuk e ka bërë që të harrohet nga spektaklet e bukurisë.

emina cunmulaj6

Për herë të parë, një shqiptare do të ftohtet si pjesë e jurisë së “Miss USA 2023”. Lajmin, i cili na bën krenarë të gjithëve, e ka dhënë faqja zyrtare e kompeticionit në Instagram, ku i ka dedikuar disa fjalë shumë të bukura modeles shqiptare, teksa ka renditur disa prej arritjeve të saj.

emina cunmulaj1

“Na ndihmoni të mirëpresim modelen, filantropisten dhe sipërmarrësen Emina Cunmulaj Nazarian në panelin e gjykimit të ‘Miss USA 2023’. Emina Cunmulaj Nazarian, një supermodele e arrirë shqiptaro-amerikane, u bë e njohur në moshën 15-vjeçare, duke fituar ‘Elite Model Look Yugoslavia’ në vitin 2001. Ajo bashkëpunoi me ikona të modës si Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld dhe Dolce & Gabbana, është shfaqur në kopertinat e Vogue, Marie Claire, etj.

Që nga viti 2019, Emina ka qenë një figurë e spikatur në Harvard dhe në Universitetin e Miçiganit, duke dhënë leksione për filantropinë. Ajo themeloi fondacionin ‘Emina’s Hand Foundation’, shërben si COO dhe anëtare e bordit në Fondacionin ‘Fundjavë Ndryshe’, mbështet edukimin përmes fondacionit ‘Nazarian Family Foundation’, mban një vend në bord në ‘Baptist Health Foundation’, duke promovuar me pasion filantropinë dhe mirëqenien e komunitetit”, thuhet në postimin dedikuar.

emina cunmulaj5 emina cunmulaj emina cunmulaj2 emina cunmulaj3 emina cunmulaj4

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura