Ellie Goldstein është modelja e parë me sindromën Down e një prej markave të njohura të veshjeve

Jan 25, 2022 | 9:33
SHPËRNDAJE

Ellie Goldstein është modelja e parë me sindromën Down. 18-vjeçarja nga Ilford, në veri të Londrës, bëri realitet ëndrrën e saj: pas vitesh praktikë mes reklamave dhe xhirimeve, ku ajo arriti të depërtojë. Një pushtim i saj dhe gjithashtu i botës së modës që ka kapërcyer paragjykimet dhe rezistencat ndaj aftësisë së kufizuar.Ellie është fytyra e fushatës së re të bukurisë Gucci, e cila ka mbledhur mijëra pëlqime në rrjetet sociale. Tre vite më parë kontrata e saj e parë me një agjenci që përfaqëson personat me aftësi të kufizuara, pastaj reklamat e para me marka të rëndësishme. Ellie është modelja e parë me sindromën Down e një brendi luksoz. Goldstein gjithashtu dëshiron të diplomohet, është regjistruar në fakultetin e arteve interpretuese të kolegjit Redbridge.

Burimi/ Revista Psikologjia

© Panorama.al

Te lidhura